

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS422, RS485 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 150 mV |
Stock: 512
Distributors
pcbx
Unit Price$3.81692
Ext.Price$3.81692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.81692 | $3.81692 |
| 10 | $2.92394 | $29.23940 |
| 25 | $2.70116 | $67.52900 |
| 50 | $2.58032 | $129.01600 |
| 100 | $2.46489 | $246.48900 |
| 300 | $2.35462 | $706.38600 |
| 500 | $2.24929 | $1124.64500 |
| 1000 | $2.14868 | $2148.68000 |
